08 اسفند 1398
En | 
چهارمین جلسه شورای مسکن استان زنجان برگزار شد.

edit چهارمین جلسه شورای مسکن استان زنجان برگزار شد.

تاریخ انتشار: 1398/10/28|   بازدید: 110 |  print

چهارمین جلسه شورای مسکن استان به ریاست دکتر فتح الله حقیقی استاندار زنجان و به دبیری مسعود بیات منش مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان برگزار شد.

 

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی استان زنجان ؛ مدیر کل راه و شهرسازی استان زنجان با بیان اینکه 9 هزار و 500 واحد مسکونی در استان زنجان در طرح اقدام ملی در نظر گرفته شده است، عنوان کرد: از این تعداد 2 هزار و 600 واحد در بافت فرسوده، 3 هزار واحد مسکونی در شهر زنجان و 4 هزار و 800 واحد مسکونی در سایر شهرهای زنجان است.

مسعود بیات‌منش با بیان اینکه در ابتدا تعداد واحدهای پیش‌بینی شده برای طرح اقدام ملی در زنجان 9 هزار واحد بوده است، گفت: این تعداد با ثبت‌نام و استقبال خوب زنجانی‌ها به 10 زهار و 700 واحد رسیده است.

وی با بیان ادینکه در شهرستان ابهر برای ساخت 400 واحد مسکونی کمبود زمین وجود دارد، عنوان کرد: کمبود این زمین با تغییر کاربری زمین صنعتی داخل محدوده میسر می‌شود.

مدیر کل راه و شهرسازی استان زنجان با اشاره به اینکه در شهرهای خرم‌دره، گرماب و سهرورد نیاز به آماده‌سازی زمین دارد، ادامه داد: در شهرهای قیدار و زرین‌آباد هم  فاقد زمین برای احداث مسکن طرح اقدام ملی است.

بیات‌منش با بیان اینکه زنجان نخستین استان در تامین زمین برای ساخت مسکن اقدام ملی بوده است، گفت: این استان به سایر استان‌ها به عنوان الگو انتخاب شده است.

مدیر کل راه و شهرسازی استان زنجان با بیان اینکه زمین 73 هکتاری پیش‌بینی شده برای ساخت مسکن اقدام ملی در زنجان داخل محدوده است، گفت: باید دستگاه‌های خدمات‌رسان در زمینه رساندن خدماتی چون آب، برق، گاز و مخابرات به این مناطق اقدام کنند.