20 آذر 1398
En | 
 با زدید استاندار زنجان از پروژه ی احداث باند دوم بهسازي سه‌راهی‌سلطانيه-ابهر-تاكستان

edit با زدید استاندار زنجان از پروژه ی احداث باند دوم بهسازي سه‌راهی‌سلطانيه-ابهر-تاكستان

تاریخ انتشار: 1397/10/13|   بازدید: 138 |  print

امروز استاندار زنجان با هیئت همراه از پروژه ی احداث باند دوم بهسازي سه‌راهی‌سلطانيه-ابهر-تاكستان بازدید کرد مهندس بیات منش مدیرکل راه و شهر سازی استان زنجان در این بازدید نسبت به معرفی پروژه ومراحل اجرا آن گزارش داد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهر سازی استان زنجان: پروژه ی باند دوم بهسازي سه‌راهی‌سلطانيه-ابهر-تاكستان با قرارگیری در کریدور ارتباطی شرق به غرب و ارتباط استانهای مرکزی با زنجان و شمالغرب کشور وهمچنین قرارگیری در مسیر جاده ی ابریشم راه ارتباطی شهرستان های سلطانیه ، ابهر، خرمدره، و زنجان را میسر می سازد. طول کل این طرح 135 کیلومتر میباشد که 86  کیلومترآن  درحوزه استان زنجان وهم اکنون 43کیلومتر از این طرح عملیاتی ودرحال اجراء است.

     با توجه به وجود چندین شهرستان در مسیر این طرح و وجود جاذبه های گردشگری و اقتصادی در این شهرستان ها از جمله گنبد سلطانیه به عنوان بزرگترین گنبد آجری جهان، اجرای این طرح و ارتقاء سطح تسهیلات این محور علاوه برتأثیر مستقیم بر شاخص­­های اقتصادی استان زنجان و شهرستان خدابنده و سلطانیه با تأثیر برسطح ایمنی و ظرفیت ترانزیتی این محور که در حال حاضر روزانه بیش از 12000 ترافیک سبک و سنگین از آن عبور می کنند، در بهبود شاخص­­های صنعت وگردشگری و... نقش بسزایی خواهد داشت.